Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

CELÉ ZNĚNÍ DOPISU ZE DNE 14. 1. 2022 – politikům zde: dopis_MPO-IAV_energetika-FIN (2)

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

  • Žádáme politiky, aby konali
  • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis
  • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Pod názvem „Energie není luxusní zboží“ pracuje skupina energetiků, kteří přijali výzvu Institutu Aleny Vitáskové a připravují možné nápravné kroky, které by zabránily nastupující energetické chudobě občanů, propadu průmyslu, podnikatelské sféry a zásadně by zmírnily nastupující recesi, která bude spojena s ekonomickou krizí nebývalých rozměrů. Vše má v rukou vláda, zákonodárci, zda nechají národní zájmy na pospas spekulantům, či lidem, kterým jde o něco jiného než o prosperitu naší země, potřeby občanů a podnikatelů.

V týmu pracují Ivan Noveský, Hynek Beran, Vladimír Štěpán, Pavel Janeček, Vladimír Vlk, Jiří Chvojka a zakladatelka skupiny „Energie není luxusní zboží“ Alena Vitásková.

V těchto dnech byl zaslán dopis této pracovní skupiny ministrovi průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, předsedovi vlády Petru Fialovi, všem poslancům a senátorům, ve kterém jsou uvedeny skutečnosti, mimo jiné, že Česká republika má nejvyšší ceny energií ze zemí EÚ – podrobně popsány důvody nepřijatelných cenových anomálií, které zasahují do práv našich občanů a firem. V dopise jsou uvedeny hlavní kroky k možné urychlené nápravě. Finanční podpora pro občany, kteří na drahé energie nedosáhnou je první pomocí, ale rozhodně ne řešením tak závažného problému.

Celé znění dopisu naleznete na www.institut-av.eu /aktuality/, dále na www.manifestiav.cz a všech portálech, které jej převzaly.

Ptejte se svých poslanců, ptejte se našeho pana ministra Síkely, ptejte se pana premiéra Fialy, jak hodlají tuto energetickou krizi řešit. „Žebračenka“ není řešení – je to pouze nutná pomoc občanům. My máme řešení a jsme připraveni spolupracovat.

 

Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Zakladatelka skupiny „Energie není luxusní zboží“

bývalá předsedkyně ERÚ

Dne 16. 1. 2022

Sdílej

POŽADUJEME PRÁVO A SPRAVEDLNOST NÁPRAVU STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ ODVOLÁNÍ NSZ PAVLA ZEMANA

Sdílejte tento příspěvek s vašimi přáteli. #ManifestIAV