ELEKTRÁRNA U SNĚDENÉHO KRÁMU

Kategorie: Kauzy

Tak už jsme se docela dobře přes druhé pokračování tohoto příběhu, který jsem nazval „Elektrárna u snědeného krámu“, dostali do víru událostí kolem tohoto nervy drásajícího příběhu, a kde jsme to minule skončili? Jo, u té předvánoční kádě, jak tam Mirďa zápasí s těmi šupináči, šátrá v kádi podběrákem, a vítězí, už se mu to tam v síťce vaří a mrská jeden přes druhého, radost pohlédnout. A Mirďa nám za tu dobu vůbec nezareagoval, aby nám doplnil, jak velký ten ranec nesplacených úvěrů se mu to podařilo uvázat v těch letech 2009 – 2011 pod dohledem té nejzodpovědnější ze všech zodpovědných vlád, jaké tu kdy byly. Možná Mirďa zase řeší někde se sborem dobrovolných hasičů nějaké ty záplavy, jako naposledy, když měl tak unavený jazyk. Škoda, já Mirďa, on Mirďa, tak už tu mohlo být pomalu zaděláno na tykačku, tak snad příště.
Jak tedy ten příběh dopadl? Jak by mohl dopadnout, když kolem všude krouží v tom našem mafiánském světě ti nezřízeně hladoví žraloci, kterým jde jen o to, aby si nacpali banděro a šrajtofli k prasknutí? No špatně to dopadlo, budeme se skládat na tu snědenou elektrárnu. Nu což, jak se naši předkové skládali kdysi na Zlatou kapličku v Praze, tak my se složíme na tu zlatou nefungující snědenou elektrárnu v Turecku. A že byl velký apetit si to banděro a šrajtofli nacpat, to ukáži hnedle.
Ono, že ten kotel nebude dobře fungovat, to už bylo jasné asi tak půl roku před tím, než se uvedla elektrárna do provozu, kdy začal na stavbě jeden kotelní vizionář škarohlídně naleptávat víru svého okolí s tím, že ho osvítilo vnuknutí Boží, a že ten kotel je špatně navržen, a že nebude nikdy správně fungovat atd. A ono se nakonec ukázalo, že to vnuknutí bylo správné, a ten kotel skutečně dobře nefungoval. Toto Boží vnuknutí pak byvše převtěleno do sprostých lidských slov o podělaném technickém řešení kotle se ale zrovinka nelíbilo rakouské firmě Andritz, která tento kotel vyprojektovala a z nějakého podivného důvodu se nelíbilo ani některým lidem z Vítkovic, kteří si z nějakého zvláštního důvodu natolik oblíbili tu rakouskou firmu Andritz, že co ta řekla, to bylo jako zákon. Nakonec ani ta rakouská firma nic říkat nemusela, oni už se někteří ti chytráci z Vítkovic dokázali dovtípit, co je dobré pro tuto rakouskou firmu, a co je zároveň špatné pro českého daňového poplatníka. A ten český daňový poplatník tu tahal za proklatě krátký konec, to ani nechtějte slyšet, jak byl krátký.
A aby se různým těmto škarohlídům, co říkali, že ten kotel nikdy nepojede správně, zaťal tipec už preventivně od začátku, tak se rozvinula velká blamážní kampaň z Vítkovic do sdělovacích prostředků se zvěstováním příběhu „o zlém uhlí“ a „dobrotivém kotli“. A poněvadž měla ještě firma Andritz rok platné záruky za technickou kvalitu produktu za tento „dobrotivý“ kotel, tak bylo potřeba s tou báchorkou o zlém a dobrotivém vydržet alespoň ten rok. A představte si, když se rok s rokem sešel, satan odstoupil a Andritz byl venku. Uf, to byly nervy u těch zasvěcených. A když už je z toho Andritz venku, tak už přece my prosťáčkové nemusíme být ale vůbec zvědaví, jak to všechno od začátku vlastně bylo. A tak si s ulehčením teprve ted´ ta Česká exportní banka spolu s EGAPEM konečně objednali to, co jim bylo doporučováno již před tím rokem, a zadali si zpracování expertízního posudku na tuto elektrárnu. A v listopadu 2017 bum bác a přišla velká rána, to jak ta bublina o zlém uhlí a dobrotivém kotli praskla. A najednou bylo venku, že se ty role vlastně nějak omylem vyměnily. Asi když se to dobro s tím zlem v šatně převlékali, že si zkrátka tak nějak vyměnily dresy a ten vlk si omylem oblékl tu beránčí kůži a opačně. A proč bychom, když už jsme zde tak dlouho lhali, měli vlastně říci ted´ českému daňovému poplatníku pravdu, to jako sorry, ale ono to tak z vonku naozaj vyzeralo? A tak se tato expertní zpráva zamkla do tresoru na 7 západů a bylo zameteno.
Někde jsem četl, že se prý tady u nás v té naší kotelně, pardon v kotlině, všechno vždy rozkecá, tak vidíte, že to není pravda, to tajemství zde drží, jako ta židovská víra už 3 roky, a pěkně pod zámkem. A ta zlatá elektrárna 4 roky hladově čeká, až ji někdo zase nakrmí tím zlým, ne, ted´ už je Andritz venku, tak už dobrým uhlím. Naštěstí je tu ten hladový zub času, který kouše a kouše bez ohledu na to, jaká je u vlády zrovna politická gauneřitůra, myslím si, že někteří z té garnitury tomu zubu dokonce drží i palce, aby kousal ještě rychleji, aby už po té snědené elektrárně nezbylo nic, než jen ta barevná reference v katalogu Andritze na dobře odvedenou práci.
A než ten zub času konečně dokóše, tak by přece jen ta elektrárna nějaké to užití mohla nalézt, a já bych jeden nápad měl, čím by ještě mohla být prospěšná. Co tak učinit z ní skanzen české hlouposti a neschopnosti, a na druhé straně i doklad, jak se v česku daří pěstovat ušlechtilé kapří chovy? Zkrátka na tu elektrárnu, zatím co ten zub času bude kousat a hryzat, tak paní učitelky budou vodit školní výpravy dětí a mezi lesem ocelových konstrukcí budou povídat dědem tu báchorku a zlu a dobru, a k tomu si i zapějí písničku, třeba takovou „kam jsme došli, kdo to ví a kdopak nám teď odpoví (míněno za těch 30 let budování vyspělé mafiánské společnosti), odpovědět netřeba. Zlatým hřebem pak na závěr exkurze bude promítání filmu, a to přímo kultovního trháku „Jáchyme hod´ ho do stroje“ s tím klasickým rčením toho autoservice top managera „A já mu pořád říkal, neber ty …..“
Že by se začalo blýskat na lepší časy? No objevil se nedávno názor, že i když tato elektrárna již jednou snědena byla, tak že nebyla zase dobře strávena, a že tu zkrátka zůstalo několik výživných soust, které se nepodařilo tak napoprvé hned dobře strávit. A tak padl názor, že by bylo jaksi dobré, tuto elektrárnu sníst podruhé. No vážení, že bych chtěl tedy strčit do úst něco, co už jednou prošlo trávicím traktem, a potažmo cizím, na to bych si chuť klidně nechal zajít.
Co říci na závěr, že se té Sobotkově vládě při tom zašantročení lithia ve stejnou dobu podařilo i sníst potichu tu elektrárnu. Ale ne, že by na tom ta další vláda pak byla o mnoho lépe. Ten kostlivec, který je tak velký, že mu koukají z té skříně i ty kostnaté hnáty, patří oběma vládám. Nedávno, když tu společně česká vláda, česká police a české BIS rozjeli onu ricinovou show, tak tu předseda české vlády zahřímal, že toto si zde přece Rusové dovolovat nebudou. Já mám k tomu skromnou otázku, pane Babiši, a toto si Vy zde vůči českým daňovým poplatníkům dovolovat budete? A co jako? Že jste rok čekali, než Andritzi propadly záruky na to, abyste si objednali expertní zprávu, která řekla konečně, co je ten problém, a že když už konečně celá vláda víte od listopadu 2017, že na vině za tento zmařený případ se škodou cca 10 miliard korun je rakouská firma Andritz, že jste ji nepožádali ani o jeden groš náhrady, a že tlačíte vše tím směrem, aby to celé zde zaplatil český daňový poplatník? Není toto arogance nejhrubšího zrna? Dovolí český daňový poplatník, aby se tento černý scénář zrealizoval? Sám jsem na to zvědav, jestli se tento národ ještě umí zvednout, než mu tu zemi úplně rozkradou a odprůmyslní (co se nedá ukrást, tak to alespoň zničíme).
Tím škodným nebyl jen český daňový poplatník, ale podařilo se vám dostat na kolena celý Vítkovický holding, podnik, který tu existoval již od roku 1828 a za svoji téměř 200 letou existenci překonal veškeré války, ekonomické krize, rozpady koloniálních impérií a možná i mezitím nějakou tu morovou ránu, ale jediné, co neuměl překonat, to bylo období Nečasovy a Sobotkovy vlády (té Babišově, té jsem dal ještě poslední šanci). Tomu říkám tedy síla.

Sdílej

POŽADUJEME PRÁVO A SPRAVEDLNOST NÁPRAVU STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ ODVOLÁNÍ NSZ PAVLA ZEMANA

Sdílejte tento příspěvek s vašimi přáteli. #ManifestIAV