Exekutoři

Kategorie: Kauzy

Vážení,
i já se ocitla v exekucích (rok 2012?) a není to nic příjemného! Po jednání některých exekutorů (přišel za mnou na prodejnu, shodil mi vše ze stolu na zem a začal mně i sestře vyhrožovat, jestliže nezaplatíme každá minimálně 5000,- Kč do týdne, přijede a vše zabaví i rodičům dům a na tyto částky jsme si musely půjčit!) jsem dostala strach, aby rodičům nezabavili RD, tak jsem začala splácet po menších částkách i exekuce společnostem se kterými jsem nic neměla společného. Dnes po tolika letech si nenechám všechno líbit a řeknu nebo napíši exekutorům, co si myslím a tím pádem mám u nich smůlu. Myslím si, že málokdo z vlády, poslanců, senátorů včetně ministerstva spravedlnosti ví, jak exekutoři fungují a jak se chovají, protože by nemohli dovolit takové běsnění a doslova vydírání lidí. Promiňte mi to, ale jinak je nemohu nazvat než parazity společnosti. Díky jejich příjmům a nárokům, nikdy člověk nesplatí, to co by měl. Např.: jeden exekutor mi poslal vyčíslení za určité období, kde jsem mu poslala ve splátkách celkem 8000,- Kč a on jisté společnosti poslal pouze 500,- Kč. Dobrý příjem, ne? Nepomohly ani moje stížnosti zaslané na Exekutorskou komoru. Buď mi odpověděli, že vše je v pořádku nebo neodpověděli vůbec. Proč by se vůbec vybavovali s dlužníkem, že? A advokáti? Co se týká pomoci s exekucemi, nemají velký zájem. Jsou to většinou nějaké výmluvy a tím nabývám dojmu, že se exekutorů bojí.

Jmenuji se Zdeňka Vémolová a bydlím u rodičů v Hynčicích nad Moravou, trápím se od roku 2003. Protože práce v našem regionu nebyla, rozhodla jsem se podnikat jako OSVČ, protože mi práce byla nabízena pouze na ŽL. Přijala jsem to, byla jsem ráda, že budu mít alespoň nějakou práci. Bohužel, nedopadlo to dobře, protože firmy, pro které jsem pracovala, mi neplatily nebo byl příjem minimální. Tím pádem jsem nestačila hradit veškeré pohledávky a začali chodit exekutoři. Někteří exekutoři po mně vymáhali pohledávky, které jsem ani neudělala. Největší dluh byl u VZP a OSSZ, jinde to byly menší částky, které díky exekutorům narostly do obrovských částek. Nelíbilo se mi takové podnikání a stále jsem si hledala práci. Bohužel, nikde jsem nemohla práci najít, protože jsem byla a jsem starší dáma, jak mi to již párkrát bylo sděleno. Nakonec se mi podařilo práci sehnat a dluhy splácet. I u tohoto zaměstnavatele jsem musela skončit, protože mi bylo stále dáváno najevo, že už brzy půjdu do důchodu, smlouvu jsem měla na dobu neurčitou, ale kvůli jednání (šikaně) jsem ukončila poměr sama. Od 1.1. 2020 jsem se nahlásila na ÚP a od 29.2.2020 jsem ve starobním důchodu. Ale toto není podstatné. Níže uvádím pár příkladů:

pravidelně na VZP i OSSZ jsem měsíčně posílala po 1000,- Kč a na ostatní po 300,- Kč ,více mi to nevycházelo, protože jsem potřebovala na jízdenky do práce a nějaké to jídlo, na ostatní věci jsem neměla již peníze. Pracovala jsem na zkrácený úvazek.

Exekutor Havlice z Jeseníku, který zastupoval VZP, nechával mi zaměstnavatelem srážet ze mzdy pohledávku na VZP. Tím pádem jsem již přestala posílat peníze já osobně na VZP, protože ze mzdy mi bylo sráženo cca 1500,- Kč + 50,- poplatek zaměstnavateli za to, že posílá peníze na účet exekutora.
Exekutorský úřad v Jeseníku mi prodal 2x nemovitost (prodejnu). Poprvé 10.6.2014 za 976 700,- Kč
panu Huu (Vietnamec) a podruhé 19.9.2018 za 361 700,- Kč panu Urcovi. Do dnešního dne exekutor nevyplatil
ani jednu pohledávku a já také žádné peníze neobdržela. Můj dluh podle výpisu z Okresního soudu
(viz příloha) činil cca 275 000,- Kč. Tím, že exekutor Havlice nic nezaplatil, mne vyhrožují exekutoři
mobiliárními exekucemi, navyšují se mi celkové dluhy (úroky + penále + odměny exekutorům!!!).
Nelíbil se mi i postup výše jmenovaného exekutora. Použil starý odhad, přitom byly již na prodejně
dělány různé úpravy. Když prodal nemovitost, nebylo žádné předávání, žádný protokol k předání.
Co se týká výše pohledávek, měly by být nižší, protože jsem je splácela. Některé až do konce
roku 2019. V roce 2020 jsou mi nadále prováděny srážky ze starobního důchodu, s čímž nesouhlasím,
protože vše již mělo být dávno zaplacené.

. Odvolala jsem se proti tomu, že nevidím důvod, aby mi prodejnu prodával, když mi nechal srážet splátky ze mzdy. Neuznal to a ani soud to neuznal a prodejnu prodal. Jakmile jsem dostala zprávu od exekutora, že prodejna je vydražena, okamžitě jsem se odvolala na KS Ostrava, pobočka Olomouc. Soud jsem prohrála. Dodnes to nedokážu pochopit, když mi nechal srážet peníze ze mzdy na VZP (a to jsem již dlužila necelých 12 000,- Kč), proč mi ještě prodal prodejnu. Snad by to mělo být tak, když by mi nic nesrážely, tak potom ať prodejnu prodá, ale srážky probíhaly pravidelně dál. Navíc si pohledávku navýšil o cca 8000,- Kč za odhad a dražbu. Tato částka mi byla rovněž srážena ze mzdy.

Nepřišel za mnou exekutor ani Urc, že je potřeba prodejnu vyklidit nebo nějaký předávací protokol, zkrátka nic!. Podotýkám, když mi přišel verdikt ze soudu, sama bych si prodejnu již vyklízela, ale bohužel od toho září 2018 jsem se na prodejnu nedostala, měla jsem ucpané zámky Urcem. Přišla jsem i o ušlý zisk z tržeb. Byla jsem to řešit na Policii v únoru 2019, ale podle nich všechno bylo v pořádku a stále se nic nedělo, přestože se přesvědčili, že pan Urc ještě nezaplatil a na KÚ jsem stále vedená já. Později jsem se dověděla, že od vydražení nemovitosti je již majitelem vydražitel. Proč jsem tedy ještě musela platit daň z nemovitosti na rok 2019, když se pan Urc stal vydražitelem již v září 2018?

Na prodejně jsem měla kromě zboží a materiálu, vybavení, doklady (ŽL, různé certifikáty, smlouvy, razítko, veškeré účetnictví) a příbuzní složený nový nábytek, lednici s mrazákem, mrazák, skříně, atd. Pan Urc v březnu (8.) 2019 hodil rodičům do schránky obálku bez adresy a odesílatele (v pátek dopoledne), kde v dopisu stálo, že mi v neděli (10.) prodejnu otevře na 4 hodiny na vyklizení. Opět jsem kontaktovala Policii, aby mi poradili, jak mám postupovat. Dle jejich návodu jsem tak učinila a poslala panu Urcovi SMS i email, aby to okamžitě obdržel, protože poštou by to dostal již pozdě! Ve zprávě stálo, že v neděli nemohu, protože chodím do práce a tak rychle neseženu odvoz ani prostory, ale do 1-2 měsíců to vyklidím. Mohla jsem i dříve, ale bohužel, nedostala jsem se kvůli ucpání zámků. Odpověď jsem nedostala a jak jsem se dověděla následující týden od lidí, pan Urc všechno vyhodil. Protože jsem tam neměla jenom já věci, ale i příbuzní, šla jsem to opět nahlásit na Policii. Tam mi sdělili, že s tím opravdu nemohou nic dělat, že musím jít s tím na soud. Byla jsem, a bylo mi doporučeno, abych si sehnala dobrého právníka. Oslovila jsem několik advokátů a vždy mi bylo řečeno, že jsou zaneprázdněni nebo abych si zajistila právníka ex offo. I to jsem zkusila, soud mi to zamítl. Našla jsem jednu paní doktorku a poprosila jsem ji, jestli by panu Urcovi ohledně této věci napsala a případně podala žalobu (trestní stíhání). Napsala dopis panu Urcovi před vánočními svátky (2019) a žádala odpověď do 14-ti dnů. Do dnešního dne žádnou odpověď nedostala. Tím, že pan Urc všechno vyhodil, mohl on nebo někdo jiný zneužít dokumenty. A nabývám dojmu, že ano. Nevím, jak od něho získat vybavení nebo peníze za způsobenou škodu zpět? Jak se zdá, nikdo s tím nechce mít nic společného.
Pan Urc mi způsobil velkou majetkovou újmu!!!

Další věc, která mě trápí je exekutor Havlice z EÚ v Jeseníku. Nejenom tím, že prodal prodejnu v roce 2018, a peníze za ní dostal v březnu 2019 a pohledávky neuhradil. Nechal mi dál srážet splátky na VZP a ještě si to navýšil o odhad nemovitosti a práce s tím spojené. Žádný odhad nebyl uskutečněn, nekontaktoval mě, abych mu šla prodejnu otevřít a mohl ji zkontrolovat, v jakém se nachází stavu!!! Poslední splátka byla uskutečněna v lednu 2020 za měsíc prosinec 2019. Protože pohledávky neuhradil, mně stále narůstalo a narůstá penále a úroky, exekutoři mně vyhrožují. Nechápu, proč mi nechal stále srážet ze mzdy, když peníze od Urce měl i když pozdě?! Přesto jsem dostala odvahu a exekutorovi napsala, proč již nedoplatil pohledávky (nepomohly ani stížnosti na něj u EK). Odpověděl mi, že ještě vymáhá rozdíl po tom Vietnamci a jak ho bude mít, začne peníze rozdělovat. První datum byl na polovinu ledna 2020. Přišla mi zpráva, že se rozdělování odkládá na 19. února 2020, protože nemohl včas všem doručit zprávu. Zajímavé je, úterý 19. 2. 2020 již bylo, od exekutora jsem dostala vyjádření až za týden, kam peníze rozdělil, ale špatně, odvolala jsem se proti tomu, protože některé exekuce byly již zastaveny nebo zrušeny a někde neodpovídala výše částek, protože byly nižší tím, že jsem je splácela. Někteří exekutoři, kteří se delší dobu nehlásili nebo vůbec s některými společnostmi nemám nic společného, ale exekuci mám, se po vyhlášení a vyplacení dražby začínají teprve hlásit, požadují po mně zaplacení. Podle dokladu od exekutora z Jeseníku se ani nepřihlásili do dražby na vyplacení. Ptám se tedy, mají vůbec ještě na něco nárok? Dokonce začátkem února 2020 mi exekutoři (Černošková – EÚ Prostějov, Mika – EÚ Klatovy a Kubis – EÚ Zábřeh na Moravě) zablokovali účet . V únoru 2020 mi přišlo na účet z ÚP 3 977,- Kč podpory v nezaměstnanosti za měsíc leden. Byl to můj jediný příjem a nedostala jsem se na něj. Neměla jsem z čeho žít!!!!!!!!!!!!!!!!! I na moji žádost u nich i EK, aby mi odblokovali účet, že je to můj jediný příjem, že nemám z čeho žít, účet mi nebyl odblokován. Exekutor z Klatov pan Mika chce po mně zaplatit exekuci pro společnost CP Inkaso ve výši cca 93 000,- Kč. Já u této společnosti jsem nikdy nic nepodepisovala a neměla, tudíž jsem napsala, že odmítám tuto částku (exekuci) platit. Celková výše nových exekucí činí cca 300 000,- Kč a vůbec nevím, kde jsem k nim přišla?!

Protože už jsem měla toho dost, podala jsem žalobu v červnu 2020 na exekutora na Okresní soud v Šumperku a žádala o zastavení všech exekucí. Jak jsem, ale zjistila, exekutoři nejsou postižitelní. Mezitím mi Krajský soud v Ostravě, pobočka v Olomouci dali vědět, že opravdu exekutor pochybil a musí vše napravit. Tudíž jsem musela žalobu vzít zpět na doporučení advokátky. Opět je to již delší dobu a informace ani peníze od exekutora nikde! Mne stále z důchodu srážejí cca 3500,- Kč a dluhy , úroky i penále a platby pro exekutory stále narůstají!!!

Už opravdu nehodlám stále něco platit, ale není se kam dovolat (jsem posílána „od čerta k ďáblu“),protože opravdu můj největší dluh byl u VZP a OSSZ a to by vše mělo již být zaplacené, protože tak velké dluhy jsem neměla.
V březnu jsem dostala z ÚP (díky Bohu!) složenkou 3840,- Kč. Byly to moje poslední peníze. Starobní důchod jsem dostala až v dubnu a rozdíl, který jsem měla dostat za předešlé měsíce (cca 17800,- Kč), jsem rovněž nedostala. Šly na účet sociálního pojištění. Nikoho nezajímalo, že předešlé měsíce jsem neměla z čeho žít a musela si půjčovat! Kvůli tomu, že jsem byla vedena na ÚP, jsem musela přerušit živnost na 2 měsíce než budu ve starobním důchodu. Potom přišla pandemie a vše se zastavilo. Přesto jsem v březnu a dubnu podávala daňová přiznání, kde jsem měla na DPH přeplatek 230,- Kč a byla domluvená s pracovnicí FÚ, aby mi peníze neposílali, protože jak bude po pandemii znovu začnu podnikat a peníze z DPH použiji na další DPH. Souhlasila a nakonec jsem se dověděla, že i tuto částku zabavili exekutoři.

Další případ se týká výše jmenované exekutorky Mgr. Černoškové z EÚ v Prostějově. První zpráva, která od ní přišla v červnu 2016, exekuce činila necelých 4500,- Kč, bylo to pro O2 a exekutorce jsem okamžitě sdělila, že O2 nic nedlužím, že jsem řádně ukončila smlouvu a kopii, že jsem posílala i na Telekomunikační úřad,u exekutorky v říjnu 2016 to již bylo necelých 15000,- Kč. Celou dobu byl klid a teď v březnu po mně opět začíná vymáhat zbytek peněz. K dnešnímu dni jsem splatila polovinu (7 500,- Kč). Napsala jsem jí, že opravdu již nehodlám nic splácet, že žádný dluh u O2 jsem neměla a proč se nepřihlásila o vyplacení z dražby, že už nic nemám, jen holý zadek, protože ona a další exekutoři mi zablokovali účet a tím pádem se nedostanu k necelým 4000,- Kč. Udělala „velké gesto“, okamžitě dala příkaz na ČSSZ, aby sráželi z důchodu na její exekuci a další 3 uvědomění z ČSSZ, že mi budou strhávat další exekuce na VZP ve výši cca 100 000,- Kč. Jak? Když mi exekutor kvůli VZP prodal prodejnu? To už mi ani důchod nikdo nemusí posílat, protože to do smrti nezaplatím! Chce se mi z těchto lidí zvracet!

Ptám se tedy, jak je to možné, o prodejnu jsem přišla i o vše, co bylo na prodejně, bylo mi sráženo ze mzdy, exekutoři po mně vymáhají exekuce, které ani nemám a potom dostanu “almužnu” z ÚP a i o tu přijdu. Kam se poděly ty všechny peníze?

Toto jsem sdělila soudu v žalobě:

Trvám na tom, aby mi všechny peníze, které mi byly
v letošním roce odebrány na exekuce, byly vráceny v plné výši. Téměř 3 měsíce jsem byla bez
příjmu, neměla jsem na nic, musela jsem si půjčovat. To nikoho nezajímalo a ani to nikomu nevadi-
lo. Sotva jsem začala pobírat starobní důchod (malý, protože jsem dělala za minimální mzdu a ještě na
zkrácený úvazek), už mi exekutoři nechávají srážet na exekuce!
Poněvadž jednáním exekutora JUDr. Alanem Havlicem mi byly a jsou stále způsobovány velké
škody finanční i duševní, chci, aby mi kromě vrácení přebytku peněz z obou dražeb uhradil vzniklé úroky
i penále. Okamžitě!!!
Z úst advokátů jsem slýchávala, že musím mít trpělivost a čekat než exekutor vyplatí pohledávky.
Ptám se tedy: já musím počkat a on s dražbou nemohl počkat? To mám ještě třeba čekat 10,20 nebo
50 let než se rozhodne vše vyplatit? Prosím Vás, kde to jsme? To neznamená, když jsem měla (mám?)
nějaké dluhy, že mne bude stále někdo šikanovat a vydírat. Já jsem své dluhy nikdy nepopírala, pouze
jsem se bránila dluhům a následně exekucím, které jsem neudělala. I přesto, že jsem se bránila, nikdy mi tyto exekuce nebyly zamítnuty.

Sdílej

POŽADUJEME PRÁVO A SPRAVEDLNOST NÁPRAVU STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ ODVOLÁNÍ NSZ PAVLA ZEMANA

Sdílejte tento příspěvek s vašimi přáteli. #ManifestIAV