Mrtvice

Kategorie: Kauzy

Mám 86 roků. Potkalo mě to neštěstí, že jsem jako vdova bez nejmenší znalosti finanční gramotnosti, ještě dříve, než se začalo mluvit o Šmejdech, prodala pozemek. A naletěla jsem dvěma podvodníkům, kteří mě pak při rekonstrukci domku podvedli asi o dva a půl milionu. Zůstala jsem zcela bez rady a pomoci. Okresní soud v Ostravě mi opakovaně odmítal právníka ex offo, že jsem měla bydlení v domku (stavebně nedokončené rekonstrukci).
Následkem nezákonných postupů policie a státní zástupkyně řešily tento jednoduchý podvod dva soudy. Stresy z neznalosti justičních postupů byly pro mě zničující. Přestože jsem ve svém věku byla (a dosud jsem) bez degenerativních chorob, následkem stresů z vyšetřování mě postihla mrtvice. Později, podle účelově zadaného zdravotního posudku, kde soudní znalkyně nerespektovala mrtvici, jsem se musela zúčastňovat všech dalších kumulovaných výslechů (pět v jednom týdnu). Následkem byl druhý záchvat mrtvice, tentokrát s levostranným ochrnutím těla, zůstávám na vozíku –
3. stupeň invalidity.
Nakonec po deseti letech odvolací soud oba podvodníky osvobodil a žádné odvolání již není možné. Státní zástupce dovolání nepodal.
Na základě důkazů obviňuji celý systém justice z nevymahatelnosti práva – z nedodržování zákonů. Navíc z bezohledného, více než bezcitného vztahu ke starému člověku.
Vlivem justice jsem ztratila víru ve spravedlnost v naší demokracii, své zdraví, deset let plnohodnotného života, ztratila jsem rezervní finanční prostředky pro stáří, jsem teď odkázaná pouze na vozík, polohovací postel a péči jiné osoby.
Žádám reformu justice, pro seniory nad 75 roků odborný doprovod soudem. Pro OČTŘ, státní zástupce a soudce plnou hmotnou i trestní odpovědnost.

Sdílej

POŽADUJEME PRÁVO A SPRAVEDLNOST NÁPRAVU STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ ODVOLÁNÍ NSZ PAVLA ZEMANA

Sdílejte tento příspěvek s vašimi přáteli. #ManifestIAV