OTEVŘENÝ DOPIS PREZIDENTU MILOŠI ZEMANOVI – SVÁTKY JARA A NADĚJÍ

Velikonoce, poselství jara, nového života jsou před námi a mnozí z nás již přijali tyto letošní svátky jara s pokorou větší, než obvykle. Pandemie ochromila život nejen u nás doma, ale na celém světě. Obáváme se o své blízké, jako nikdy předtím. Možná si uvědomujeme, že je nejvyšší čas zpomalit, být empatický k okolnímu světu. Uvědomujeme si utrpení mnohých z nás, především seniorů a dlouhodobě nemocných v této složité době.

Institut Aleny Vitáskové z.s. oslovil prezidenta republiky Miloše Zemana před těmito svátky jara, spojenými s nadějí na nový život, v době, kdy je a bude národ podroben mnohým těžkým zkouškám, jak v době probíhající pandemie, tak následně při řešení jejich důsledků.

Oslovili jsme prezidenta republiky s prosbou a žádostí:

  • Udělení milostí pro vězně a tím snížení počtu odsouzených v přeplněných věznicích (naděje na život dříve, než budou vězeňská zařízení napadena pandemií)
  • Podpořit důstojnou péči pro seniory (při fatálním nedostatku personálu) v domovech seniorů, v léčebnách dlouhodobě nemocných, ústavech pro zdravotně postižené, zapojením vězňů, kteří budou pro výkon této práce vhodní.
  •  
  • Vše, co navrhujeme a o co prezidenta republiky prosíme, má celospolečenský pozitivní dopad

Celé znění dopisu na pana prezidenta Miloše Zemana naleznete: www.institut-av.eu (aktuality)

DOPIS NA PREZIDENTA ČR – čtěte níže:

prezident 6. 4. 2020

 

Sdílej

POŽADUJEME PRÁVO A SPRAVEDLNOST NÁPRAVU STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ ODVOLÁNÍ NSZ PAVLA ZEMANA

Sdílejte tento příspěvek s vašimi přáteli. #ManifestIAV