Tzv. Obchod s pohledávkami

Kategorie: Kauzy

Koupil jsem domek na hypotéku a řádně ho splácel až do krize v roce 2008, kdy mi jako OSVČ ubylo zakázek a na splácení jsem prostě neměl.
Protože v té době už měla banka jistinu ode mne splacenou – přišla si na své, zesplatnila mi úvěr a protože jsem na jeho zaplacení samozřejmě neměl, prodala pohledávku tzv. obchodníkům s pohledávkami.
Tito mne kontaktovali s tím, že chtějí za pohledávku zaplatit a pokud peníze nemám, je třeba prodat domek.
S prodejem domku společnými silami bych souhlasil, na což oni přistoupit nechtěli a trvali na podepsání plné moci k prodeji, s čímž jsem nesouhlasil já, protože jsem chtěl mít přehled, co a jak se bude kolem prodeje dít.
Protože jim to zákony ČR umožňují, vyhlásili na mne insolvenci se všemi důsledky a těžkostmi pro mne.
Domek prodali beze mne, protože jim to zákony ČR umožňují a já jsem z toho vůbec nic nedostal, i když jsem nárok měl.
Shrnutí:
Tatíček stát umožňuje tzv. obchod s pohledávkami.
Tatíček stát umožňuje, aby jako obchodníci s pohledávkami fungovaly akciové společnosti s neprůhlednou vlastnickou strukturou.
Tatíček stát umožňuje, aby se tyto společnosti pasovaly do role “ubohého, podvedeného a okradeného věřitele” i když je nikdo ke koupi pohledávky (pohledávek) nenutil!
Tatíček stát toleruje, aby tito darebáci zneužívali titul “věřitel” na základě čehož jim soudy dávají za pravdu a umožní tak, x lidí dostat do situací podobných té mojí a těmto darebákům výborně profitovat!
Cítím se tímto ohýbáním titulu “věřitel” od státu poškozen, protože tyto “obchodníky s pohledávkami” nikdo ke koupi pohledávky nenutil a nebyli v žádné tísni!
Upozorňoval jsem na to opakovaně i soud, ale nikdo na to nebral zřetel.
Má někdo podobnou zkušenost?
Našel někdo řešení, jak s těmito lidmi, kteří dneska vystupují jako “filantropové” zakládají “statrupy” a vůbec se prezentují jako ztělesnění slova lidumilové, udělat pořádek a hlavně je zastavit?
Děkuji za každou radu či zkušenost, vyšumět to rozhodně nechci nechat!
Radek

Sdílej

POŽADUJEME PRÁVO A SPRAVEDLNOST NÁPRAVU STÁTNÍHO ZASTUPITELSTVÍ ODVOLÁNÍ NSZ PAVLA ZEMANA

Sdílejte tento příspěvek s vašimi přáteli. #ManifestIAV